המרכבה היא הכלי להתעלות (Ascension). כפי שהיה נהוג להאמין בעולם הקדום, וגם בספרי הסתרים (קבלה), ניתן להפעיל את המרכבה באמצעות עקרונות מסוימים של מדיטציה. הפעלת המרכבה במדיטציה כוללת שינויי נשימה ושינויים בחשיבה, בלב ובגוף, ואלו משנים את תפיסת המציאות שלנו. הפעלת המרכבה מאפשרת תנועה בין המימדים השונים במציאות שלנו.

 

הבנת הגיאומטריה המקודשת היא המפתח לשימוש במרכבה. הבנה זו תאפשר לך לאתר את השדה האלקטרומגנטי בצורת כוכב ארבעון – פירמידה כפולה (מרכבה). ראשית נכיר את הטֶטְרָאֶדֶר, (Tetrahedron) – פירמידה משולשת או בשמו הנוסף – ארבעון. זהו גוף שכל ארבע פאותיו הן משולשים. לארבעון 4 קודקודים, 4 פאות, ו-6 צלעות, סביב גופך. כוכב ארבעון נוצר ע"י חיבור בין שני ארבעונים המחוברים באופן חופף כמו מגן דוד אך תלת מימדי.
שני הארבעונים ההפוכים מייצגים אנרגיה גברית ואנרגיה נשית באיזון מושלם. הארבעון – פירמידה שקודקודו מופנה כלפי מעלה הוא האנרגיה הזכרית, והארבעון שקודקודו מופנה כלפי מטה הוא האנרגיה הנקבית.בנוסף, ישנו צינור נשימת אנרגיית החיים (prana) שנע דרך כל הגוף, כשהוא מחבר בין כל קודקודי כוכב הארבעון הוא מפעיל את גוף האור. למידת טכניקת הנשימה דרך כוכב הארבעון הכפול, במשולב עם המרחב האנרגטי הוא שיוצר את המרכבה – כלי ההתעלות (a vehicle of ascension).

מעל הגוף הפיזי שלנו יש שלושה שדות אנרגטיים הנמצאים בחפיפה, ההבדל בינם הוא הגוף הפיזי עליו הם נשענים. הגוף הפיזי הוא היחיד שאינו מסתובב (rotate). המרכבה נוצרת ע"י שלושת גופי האנרגיה שנעים לכיוונים מנוגדים. שדה הכוכב הארבעון המנטאלי (mental) הוא אלקטרוני בטבעו, זכרי ורוטט לכיוון שמאל. שדה הכוכב הארבעון הרגשי הוא מגנטי בטבעו, נקבי ורוטט לכיוון ימין. החיבור של המנטאלי (mind), הלב (heart), והגוף הפיזי ביחס גיאומטרי ספציפי ובמהירות הקריטית הוא שיצור את המרכבה.

המילה "מר" (Mer)– משמעותה שדה אור הרוטט לכיוונים שונים. המילה "קה" (Ka) –רוח, ספיריט (במצריים העתיקה זה החלק של הנשמה שדומה לצ'י במזרח הרחוק שהוא כוח החיים). "בה" (Ba) – גוף או מציאות. החיבור בין השלושה יוצר את המלה מרכבה שהיא שדה אנרגטי חי של אור המחזיק בתוכו רוח וחומר ככלי רב מימדי. אולם, המרכבה היא הרבה יותר מכך. למעשה המרכבה היא הכול, היא הבסיס של כל הבריאה, והיא סובבת את הגוף הפיזי שלנו בצורתה הגיאומטרית.

שדה המרכבה יוצא מגוף האדם למרחק של 18-20 מטרים (תלוי בגובה האדם). המרכבה נראית כמו צלחת מעופפת (ראה בתמונה).למידת המרכבה התפתח לתחום מחקר נרחב הנלמד ברחבי בעולם. רמת ההבנה של המרכבה בדרך כלל באה ביחס ישיר לרמת המודעות.